In Medias Res

Editoriale

Bashkohuni me ne në rrjetet sociale

Kosovalive SH.P.K.
Rruga Vicianum, 2/1 Arberi
10000 Prishtine
Kosovë

Email: [email protected]
Tel: 038 753 465
Tel: 043 588 700

‘Ndoshta telefonata vendimtare vjen sot’ – trajneri i Lverkusenit për transferimin e Harvetzit

me 1 Gusht 2020 ora 17:29

U Kopjua

Trajneri i Bayer Leverkusenit, Peter Bosz thotë se Kai Harvetz ka marrë vendimin për të ardhmen e tij dhe ai mund të kompletojë transferimin shumë shpejt.

21-vjecari ka qenë i lidhur me një transferim këtë verë, teksa Leverkuseni kërkon 100 milionë euro për shërbimet e tij, transmeton Periskopi.

Chelsea është favoriti kryesor për t’i siguruar shërbimet e tij, por drejtori i Leverkusenit, Simon Rolfes insistoi se klubi ende nuk ka marrë ndonjë ofertë zyrtare.

Sidoqoftë, i pyetur nëse Harvetz ka marrë vendimin, Bosz është shprehur: “Nuk mund të them. Ndoshta telefonata kruciale vjen sot, ndoshta javën e ardhshme, ndoshta nuk vjen fare.”

Harvetz ka shënuar 17 gola dhe tetë asistime për Leverkusenin këtë fushatë.