In Medias Res

Editoriale

Bashkohuni me ne në rrjetet sociale

Kosovalive SH.P.K.
Rruga Vicianum, 2/1 Arberi
10000 Prishtine
Kosovë

Email: [email protected]
Tel: 038 753 465
Tel: 043 588 700

Nëse Kurti nuk garon, votuesit e VV-së preferojnë që listës t’i prijë Glauk Konufca e jo Vjosa Osmani

me 22 Janar 2021 ora 23:02

U Kopjua

Në rast se Albin Kurtit nuk i lejohet kandidimi në zgjedhjet e 14 shkurtit, votuesit e Vetëvendosjes preferojnë që listës t’i prijë Glauk KOnjufca e jo Vjosa Osmani, shkruan Kosova.LIVE

Në një sondazh të realizuar nga PiPOS e publikuar në Klan Kosova ata që janë deklaruar si vot8ues të Vetëvendosjes janë pyetur: Kush duhet ta udhëheq listën e VV-së?

Këto janë rezultatet në këtë pyetje:
Glauk Konjufca 48.10%
Vjosa Osmani 30.70%
Arben Vitia 10.60%
Arbërie Nagavci 1.50%

Kujtojmë që sondazhi i kryer këtë javë nga PiPOS rreth asaj se kënd do të votojnë qytetarët e Kosovës në zgjedhjet e jashtëzakonshme që do të mbahen më 14 shkurt ka nxjerrë si fituese Lëvizjen Vetëvendosje me 44.20 për qind, e pasuar nga Partia Demokratike me 20.40 për qind dhe e treta Lidhja Demokratike e Kosovës me 17.35 për qind, shkruan Kosova.LIVE

AAK me 7.15 për qind dhe Nisma Socialdemokrate me 3.10 për qind.

Sondazhi i PIPOS u publikua në Klan Kosova dhe mat opinionin publik pas hyrjes në listë të Vetëvendosjes bashkë me Vjosa Osmanin.

Paraprakisht ishin realizuar dhe dy sondazhe tjera