In Medias Res

Editoriale

Bashkohuni me ne në rrjetet sociale

Kosovalive SH.P.K.
Rruga Vicianum, 2/1 Arberi
10000 Prishtine
Kosovë

Email: [email protected]
Tel: 038 753 465
Tel: 043 588 700

Ngjarje e rëndë në Fushë Kosovë: Në grua bie nga ndërtesa, vdes në vendin e ngjarjes

me 14 Gusht 2020 ora 14:08

U Kopjua

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur gjatë ditës së sotme në Fushë Kosovë, ku një person ka vdekur pasi ka rënë nga një ndërtesë.


Rastin për Reporterin e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë për Rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

Ahmeti ka thënë se ngjarja ka ndodhur rreth orës 13:00 në rrugën “Nënë Tereza”, gjersa viktima është e gjinisë femërore.

“Sot rreth 13:00, kemi pranar informatën se në rrugën Nëna Terezë në Fushë Kosovë, një person ka rënë nga një ndërtesë dhe e njëjta ka ndërruar jetë. Viktimë në këtë rast është një person (femër), vdekjen e së cilës e ka konstatuar ekipi mjekësor në vendngjarje.
Aktualisht hetuesit policor në koordinim me prokurorinë përkatëse janë duke punuar për të sqaruar të gjitha rrethanat që lidhen me rastin”, ka thënë Ahmeti për Reporterin.