In Medias Res

Editoriale

Bashkohuni me ne në rrjetet sociale

Kosovalive SH.P.K.
Rruga Vicianum, 2/1 Arberi
10000 Prishtine
Kosovë

Email: [email protected]
Tel: 038 753 465
Tel: 043 588 700

Një 29 vjeçar nga Lipjani vdes nga koronavirusi

me 25 Janar 2021 ora 16:19

U Kopjua

10 persona kanë vdekur nga koronavirusi në 24 orët e fundit në Kosovë.

Në mesin e viktimave është edhe një 29 vjeçar nga Lipjani. Kjo është bërë e ditur në raportin 24 orësh të IKSHPK-së, shkruan Kosova.LIVE

Rastet e  tjera të vdekjes janë nga komunat: Lipjan (76 vjeç), Skenderaj 2 raste (78, 61 vjeç), Dragash 1 rast (82 vjeç), Fushë-Kosovë 1 rast (85 vjeç), Malishevë 1 rast (78 vjeç), Pejë 1 rast (61 vjeç), Prizren 1 rast (74 vjeç), Suharekë 1 rast (67 vjeç).

Ndërkohë sot janë konfirmuar edhe 311 raste të reja dhe është njoftuar për 128 të shëruar.

Aktualisht  numri i rasteve aktive është 5.852. Kosova.LIVE