In Medias Res

Editoriale

Bashkohuni me ne në rrjetet sociale

Kosovalive SH.P.K.
Rruga Vicianum, 2/1 Arberi
10000 Prishtine
Kosovë

Email: [email protected]
Tel: 038 753 465
Tel: 043 588 700

Pamje të rënda: Çiklisti përfundoi në koma pas kësaj përplasjeje të tmerrshme

me 6 Gusht 2020 ora 19:21

U Kopjua

Fabio Jakobsen pësoi një aksident të tmerrshëm në garën e Polonisë, duke përfunduar në spital.

Mjekët do të përpiqen të zgjojnë Fabio Jakobsen nga koma e tij e shkaktuar mjekësisht të enjten pasi çiklisti holandez iu nënshtrua një operacioni brenda natës.

Jakobsen është në gjendje të qëndrueshme në spital pas një përplasjeje të madhe në rrethin e parë të Polonisë të mërkurën.

Ekipi i 23-vjeçarit Deceuninck-Quick-Step konfirmoi se ai nuk kishte pësuar lëndime në tru ose në pjesë kurrizore pasi u përplas me shpejtësi të lartë me bashkatdhetarin Dylan Groenewegen duke u rrëzuar në barrierat e reklamave.

Jakobsen u dërgua në spital dhe u vendos në gjendje kome dhe pasi iu nënshtrua operacionit të fytyrës shpresohet se ai mund të rimarrë vetëdijen.