In Medias Res

Editoriale

Bashkohuni me ne në rrjetet sociale

Kosovalive SH.P.K.
Rruga Vicianum, 2/1 Arberi
10000 Prishtine
Kosovë

Email: [email protected]
Tel: 038 753 465
Tel: 043 588 700

Parashikimi i motit për sot dhe nesër

me 24 Tetor 2020 ora 08:47

U Kopjua

Të shtunën vransirat gradualisht do të shtohen, e vonë në mbrëmje dhe gjatë natës priten reshje të dobëta shiu.


Ditën e diel kalimi i një fronti të ftohtë sjell rënie të lehtë të temperaturave, si dhe reshje lokale shiu, vende-vende me mundësi edhe për bubullimë.

Vlerat e indeksit të cilësisë së ajrit do të luhaten përreth vlerave mesatare, kohëpaskohe do të kalojnë edhe në vlera të pashëndetshme.

24.10.2020 – Në mëngjes në vise të ulëta me mundësi për mjegull/mjegullinë. Ditën vransirat do të shtohen, e vonë në mbrëmje dhe përgjatë natës priten reshje të dobëta shiu. Temperaturat në vise të ulëta 5C deri 21C, e në vise malore 7C deri 18C. Era do të fryj e lehtë drejtimesh të ndryshme 1-4m/s.

25.10.2020 – Herët në mëngjes vende-vende reshje të dobëta shiu. Ditën vransira dhe diell, e priten edhe reshje lokale shiu me mundësi edhe për ndonjë bubullimë. Temperaturat në rënie të lehtë, në vise të ulëta 8C deri 17C, e në vise malore 6C deri 11C. Era do të fryj e lehtë dhe mesatare nga jugperëndimi dhe juglindja 1-6m/s.