Kulturë

Bashkohuni me ne në rrjetet sociale

Kosovalive SH.P.K.
Rruga Vicianum, 2/1 Arberi
10000 Prishtine
Kosovë

Email: [email protected]
Tel: 038 753 465
Tel: 043 588 700

Pas dorëheqjes së kryesisë së Gjilanit, vjen reagimi i parë nga “Skifterat”

14:56 / 18 Korrik 2022

U Kopjua

Florim Zuka ka njoftuar se ka dhënë dorëheqje të parevokueshme nga posti i presidentit, njëherësh donatorit kryesor të klubit të Gjilanit.

Madje, Zuka ka konfirmuar se bashkë me të nga Gjilani është dorëhequr edhe e gjithë kryesia e klubit.

Krejt kjo ka ndodhur disa javë pas përfundimit të kampionit në të cilin Gjilani nuk arriti të bëhet kampion dhe disa ditë pas eliminimit të Gjilanit nga kualifikimet e Conference League, e po ashtu pak javë para fillimit të sezonit të ri, shkruan Kosova.LIVE.

E pas këtyre zhvillimeve ka ardhur edhe reagimi nga tifozeria e këtij klubi, “Skifterat”.

“Gjithçka është e përkohshme përveç Gjilanit dhe Skifterave”, shkruan faqja zyrtare e tifozerisë.