In Medias Res

Editoriale

Bashkohuni me ne në rrjetet sociale

Kosovalive SH.P.K.
Rruga Vicianum, 2/1 Arberi
10000 Prishtine
Kosovë

Email: [email protected]
Tel: 038 753 465
Tel: 043 588 700

Peja vazhdon me përforcimet, nënshkruan me qendrën amerikane Jackson

me 13 Janar 2020 ora 16:21

U Kopjua

PRISHTINË | 13 JAN 2020 |  Nga KosovaLive

Pas disa transferimeve, KB Peja ka prezantuar edhe nënshkrimin më të ri të klubit. Bëhet fjalë për qendrën amerikane Rick Jackson.

Peja ka bërë të ditur se basketbollisti është i gjatë 206centimetra, ndërsa njihet për kërcimet, bllokadat dhe mbrojtjen.

Në vitin 2013 arriti në gjysmëfinale të NBA D League, ka shkruar më tej klubi pejan, që ka shtuar se më 2016, Jackson ishte gjysmëfinalist në France Pro-B.

Ka luajtur edhe në Izrael, Republikë Domenikane, Argjentinë, Uruguai e Kili.