In Medias Res

Editoriale

Bashkohuni me ne në rrjetet sociale

Kosovalive SH.P.K.
Rruga Vicianum, 2/1 Arberi
10000 Prishtine
Kosovë

Email: [email protected]
Tel: 038 753 465
Tel: 043 588 700

Policia bllokon hyrjet, katër trupa të pajetë nxirren nga Infektiva

me 5 Korrik 2020 ora 11:18

U Kopjua

Një numër i shtuar i pjesëtarëve të Policisë së Kosovës është vërejtur mëngjesin e sotëm pranë Klinikës Infektive të QKUK-së.


Në vendin e ngjarjes mund të vërehet se Policia ka bllokuar hyrjet për në Infektivë.

Kjo për arsye se dyshohet se që nga mesnata, katër persona të prekur me koronavirus kanë humbur jetën.

Ekipet e Mjekësisë Ligjore janë parë pranë Infektivës duke bartur katër kufoma në raste të ndara.

Gazeta Online “Reporteri.net”, ka kontaktuar me zëdhënësen e Prokurorisë, Laureta Ulaj, por ajo ka thënë se ende nuk është në dijeni dhe se po presin nga prokurori që t’i njoftojë lidhur me rastin.

Kujtojmë se vetëm dje (04.07.2020), Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se janë regjistruar 178 raste të reja me Covid-19. Po ashtu gjatë ditës së djeshme kanë ndërruar jetë 8 persona të prekur nga ky virus.