Kulturë

Bashkohuni me ne në rrjetet sociale

Kosovalive SH.P.K.
Rruga Vicianum, 2/1 Arberi
10000 Prishtine
Kosovë

Email: [email protected]
Tel: 038 753 465
Tel: 043 588 700

Presidentja Osmani pritet me ceremoni shtetërore në Slloveni (VIDEO)

09:56 / 04 Korrik 2022

U Kopjua

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani është pritur me ceremoni shtetërore nga homologu i saj slloven, Borut Pahor, njofton Kosova.LIVE.

Osmani dhe Pahor do të mbajnë një takim pas të cilit do të dalin në konferencë për media e cila do të mbahet në 11:25.

Presidentja ka udhëtuar të dielën drejt Sllovenisë për vizitë zyrtare.