In Medias Res

Editoriale

Bashkohuni me ne në rrjetet sociale

Kosovalive SH.P.K.
Rruga Vicianum, 2/1 Arberi
10000 Prishtine
Kosovë

Email: [email protected]
Tel: 038 753 465
Tel: 043 588 700

Qeveria ia ndërpret tubimin Mozzikut, këngëtari fajëson mediat

me 8 Gusht 2020 ora 19:59

U Kopjua

Reperi Gramoz Aliu, i njohur si Mozzik, sot ka mbajtur turne nëpër qytetet e Kosovës për shpërndarjen e albumit të tij.

Për tubimet me shumë persona, që gjithashtu nuk respektonin masat kundër pandemisë, ka reaguar edhe Qeveria e Kosovës.

Gjatë këtij aktiviteti gjithnjë ka qenë prezente Policia e Kosovës, e cila nuk ka ndërhyrë për asnjë moment për shpërndarjen e turmës. Por, pasi kjo ngjarje u bë edhe mediale u dha urdhri nga Qeveria e Kosovës për anulimin e këtij turneu.

Lajmin për anulimin e turneut e ka dhënë vetë reperi në llogarinë e tij në Instagram. Sipas Mozzik gjithçka ishte në rregull dhe pa skandale.