In Medias Res

Editoriale

Bashkohuni me ne në rrjetet sociale

Kosovalive SH.P.K.
Rruga Vicianum, 2/1 Arberi
10000 Prishtine
Kosovë

Email: [email protected]
Tel: 038 753 465
Tel: 043 588 700

Ramos: S’e teprova me gjyqtarin

me 25 Shkurt 2020 ora 19:23

U Kopjua

Sergio Ramos nuk ndien se e ka kaluar kufirin me kritikat bërë gjyqtarin Alejandro Hernandez Hernandez, pas humbjes tronditëse të Real Madridit kundër Levantes. Kapiteni i Real Madridi Ramos u ndëshkua në 10 minutat e para të ndeshjes të së shtunës, gjatë të cilës, ai mendon se skuadrës së tij iu mohuan dy penallti, transmeton Kosova.LIVE.

“Gjyqtarët kishin më shumë respekt dikur dhe kapitenëve u lejohej të flisnin. Arroganca është diçka që e ke ose s’e ke. E pyeta Hernandezin nëse kishte ndonjë problem personal me mua”, këto ishin fjalët e Ramosit pas ndeshjes. Por Ramos i ka arsyetuar këto komente tani, duke thënë se nuk ka kaluar kufirin. “Në ndeshjen e fundit me Levanten kishte diçka personale, por në përgjithësi them se kam marrëdhënie të mira me gjyqtarët. Kurrë nuk kam thënë diçka pavend, e as nuk kam treguar mungesë respekti për gjyqtarët. Kjo është demokraci dhe mund t’i thuash mendimet, prandaj nuk mendoj se e kam kaluar kufirin”, tha Ramos.