In Medias Res

Editoriale

Bashkohuni me ne në rrjetet sociale

Kosovalive SH.P.K.
Rruga Vicianum, 2/1 Arberi
10000 Prishtine
Kosovë

Email: [email protected]
Tel: 038 753 465
Tel: 043 588 700

Raporti i zi i coronavirusit në Kosovë

me 3 Gusht 2020 ora 08:23

A deceased COVID-19 patient is loaded into a waiting funeral home van outside Wyckoff Heights hospital in Bushwick, Brooklyn, Thursday, April 2nd, 2020. (Photo by B.A. Van Sise/NurPhoto via Getty Images)

U Kopjua

Në Kosovë deri tani janë shënuar rreth 8,799 raste me coronavirus, 4,863 të shëruar dhe 294 viktima.


Gjatë kësaj jave u raportua një numër i madh i të infektuarve, ku shifrat ishin alarmante dhe gati çdoherë arrinin mbi 200.

Të hospitalizuar tani janë 448 persona. Derisa në ventilator gjenden 20 persona.

Vetëm gjatë të dielës janë shënuar rreth 13 viktima.

Raste aktive janë 3,687, derisa janë shëruar 4,863 persona.

Ndërsa sot i infektuar rezultoi edhe kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, duke e çuar numrin total e të infektuarve në 249 gjatë ditës së djeshme.