In Medias Res

Editoriale

Bashkohuni me ne në rrjetet sociale

Kosovalive SH.P.K.
Rruga Vicianum, 2/1 Arberi
10000 Prishtine
Kosovë

Email: [email protected]
Tel: 038 753 465
Tel: 043 588 700

Rashica: Nuk u mposhtëm nga Spanja por nga rastet tona të humbura

me 9 Shtator 2021 ora 09:24

U Kopjua

Ylli i Kombëtares së Kosovës, Milot Rashica, ka thënë pas ndeshjes së mbrëmshme me Spanjën se ata nuk humbën nga spanjollët por nga vetja e tyre pasi shpërdoruan shumë raste.

“Nuk na mundi Spanja, e mundëm vetën tonë. Ne humbëm shumë raste dhe kërkojmë falje”, është shprehur Rashica, transmeton Kosova.LIVE

Kujtojmë se mbrëmë Kosova u mposht nga Spanja me rezultat 0-2, por që Milot Rashica dhe Vedat Muriqi humbën tri raste të arta ku u gjenden të vetëm përballë portierit spanjoll, por që nuk arritën ta mposhtin atë.