In Medias Res

Editoriale

Bashkohuni me ne në rrjetet sociale

Kosovalive SH.P.K.
Rruga Vicianum, 2/1 Arberi
10000 Prishtine
Kosovë

Email: [email protected]
Tel: 038 753 465
Tel: 043 588 700

Rastet e reja me COVID-19 vijnë nga këto komuna

me 7 Gusht 2020 ora 16:06

U Kopjua

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë kanë humbur jetën 3 pacientë të infektuar me coronavirus, ndërsa janë konfirmuar 181 raste të reja pozitive dhe janë shëruar 125 pacientë.


Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka bërë të ditur që janë testuar gjithsej 463 mostra të marra nga Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, shkruan Kosova.LIVE

Më së shumti raste janë shënuar në komunën e Prishtinës, gjithsej 87 raste pozitive.

Rastet tjera pozitive vijnë nga: komuna Prizren 13 raste, komuna Podujevë 12 raste, komuna Gjilan 11 raste, komuna Lipjan 9 raste, komuna Drenas 8 raste, komuna Viti 8 raste, komuna Fushë Kosovë 7 raste, komuna Obiliq 6 raste, komuna Ferizaj 3 raste, komuna Rahovec 3 raste, komuna Suharekë 3 raste, komuna Shtime 2 raste dhe me nga një rast komunat Dragash, Graçanicë, Han i Elezit, Klinë, Kllokot, Malishevë, Mitrovicë, Skenderaj dhe Vushtrri.