In Medias Res

Editoriale

Bashkohuni me ne në rrjetet sociale

Kosovalive SH.P.K.
Rruga Vicianum, 2/1 Arberi
10000 Prishtine
Kosovë

Email: [email protected]
Tel: 038 753 465
Tel: 043 588 700

Real Madrid – Atletico Madrid: Formacionet zyrtare të superderbit madrilen

me 12 Dhjetor 2020 ora 21:27

U Kopjua

Real Madridi dhe Atletico Madrid kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në La Liga.

Mbretërit janë nikoqir të rivalëve të tyre, Los Colchoneros, në ndeshjen e zjarrtë derbi e cila zhvillohet nga ora 21:00 në stadiumin Alfredo di Stefano.

Ekipi i Zinedine Zidane vjen në këtë derbi me formë të përzier, por dëshiron fitore për t’u ngjitur edhe më tutje në tabelë.

Në anën tjetër, mysafirët e Diego Simeones nuk dinë për humbje në tetë ndeshjet e zhvilluara këtë sezon dhe duan rezultat pozitiv edhe nga ky takim.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme.

Real MadridCourtois; Carvajal, Varane, Ramos, Mendy; Kroos, Casemiro, Modric; Lucas Vazquez, Benzema, Vinicius

Atletico MadridOblak; Trippier, Savic, Felipe, Hermoso; Marcos Llorente, Hector Herrera, Koke, Carrasco; Luis Suarez, Joao Felix.