In Medias Res

Editoriale

Bashkohuni me ne në rrjetet sociale

Kosovalive SH.P.K.
Rruga Vicianum, 2/1 Arberi
10000 Prishtine
Kosovë

Email: [email protected]
Tel: 038 753 465
Tel: 043 588 700

Real Madridi nis bisedimet me talentin argjentinas

me 23 Nëntor 2021 ora 15:55

U Kopjua

Real Madrid thuhet se i është bashkuar garës për të nënshkruar me yllin e River Plate, Julian Alvarez, i cili është i lidhur me një lëvizje në Serie A.

21-vjeçari ka shënuar 16 gola në 17 paraqitje në Superligën argjentinase këtë sezon, duke tërhequr interesin nga shumë klube të Serie A, shkruan Kosova.LIVE.

Sipas Sportitalia, përfaqësuesit e Juventusit kanë mbërritur tashmë në Argjentinë për të vëzhguar sulmuesin dhe të shqyrtojnë nëse do të paguajnë ose jo klauzolën e tij të lirimit.

Ka raporte të përziera në lidhje me tarifën e lirimit të lojtarit, e cila është 20 milionë euro sipas Calciomercato dhe 25 milionë euro për Sportitalia.

Megjithatë, sipas ekspertit të transferimeve, Alfredo Pedullà, Real Madrid së fundmi ka kontaktuar me rrethin e lojtarit.

Milani, Fiorentina dhe Shakhtar Donetsk i Roberto De Zerbit janë përmendur gjithashtu si destinacione të mundshme për 21-vjeçarin.