In Medias Res

Editoriale

Bashkohuni me ne në rrjetet sociale

Kosovalive SH.P.K.
Rruga Vicianum, 2/1 Arberi
10000 Prishtine
Kosovë

Email: [email protected]
Tel: 038 753 465
Tel: 043 588 700

Reali po planifikon ta paguajë klauzolën e Lautaros

me 14 Shkurt 2020 ora 10:18

U Kopjua

Forma fantastike që po kalon te Interi këtë edicion, ka bërë që Lautaro Martinez të jetë në qendër të vëmendjes nga shumë klube.

Pas Barcelonës, që tashmë dihet se e pëlqen sulmuesin argjentinas, sipas TyC Sports për sulmuesin është duke u interesuar edhe Real Madridi.

Madje, TyC Sports raporton se Los Blancos janë të gatshëm që verën ë vitit 2020 të paguajnë klauzolën e lojtarit, 111 milionë euro, për ta lënë Interin.

22-vjeçari deri më tani ka shënuar 16 gola dhe ka dhuruar 4 asistime në 28 paraqitje në të gjitha garat.