In Medias Res

Editoriale

Bashkohuni me ne në rrjetet sociale

Kosovalive SH.P.K.
Rruga Vicianum, 2/1 Arberi
10000 Prishtine
Kosovë

Email: [email protected]
Tel: 038 753 465
Tel: 043 588 700

Restauranti i shqiptarit nga Tetova u zgjodh restauranti më i mirë në botë

me 6 Tetor 2021 ora 09:44

U Kopjua

Restauranti i kuzhinierit shqiptar Rene Redzepi, të martën u zgjodh restauranti më i mirë në botë.

Lajmi u bë i ditur nga faqja zyrtare e restaurantit në fjalë.

Aty shihet stafi teksa e feston këtë fitore të madhe.

Restauranti i Rene Redzepit, u zgjodh i pari në mesin e 50 restauranteve më të mira në botë, një ngjarje kjo e shumëpritur e kuzhinës e cila sponzorohet nga S.Pellegrino & Acqua Panna.

Ngjarja u zhvillua në Antwerp, Flanders, ku nisi më 3 tetor dhe përfundoi me fitoren e shqiptarit Rene Redzepi.