In Medias Res

Editoriale

Bashkohuni me ne në rrjetet sociale

Kosovalive SH.P.K.
Rruga Vicianum, 2/1 Arberi
10000 Prishtine
Kosovë

Email: [email protected]
Tel: 038 753 465
Tel: 043 588 700

SHBA kundër, PDK thirrje deputetëve ta votojnë projektligjin për vlerat e UÇK-së

me 13 Gusht 2020 ora 10:46

U Kopjua

Partia Demokratike e Kosovës i ka bërë thirrje deputetëve që sot ta votojnë projektligjin për vlerat e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.


Deputetja e PDK-së, Blerta Deliu përmes një postimi në Facebook, ka bërë thirrje që deputetët ta gjejnë forcën e të votojnë projektligjin në fjalë.

“Uroj që deputetët të gjejnë forcën sot, përkundër presionit, ta njohin ligjërisht vlerën më sublime të popullit tonë!”, ka shkruar ajo, shkruan në Facebook, shkruan Kosova.LIVE

Ambasada Amerikane, por jo vetëm ka dalë kundër këtij projektligji, pasi sipas tyre  minon lirinë e shprehjes dhe nuk mbron vlerat e UÇK-së, ashtu siç është destinuar.