In Medias Res

Editoriale

Bashkohuni me ne në rrjetet sociale

Kosovalive SH.P.K.
Rruga Vicianum, 2/1 Arberi
10000 Prishtine
Kosovë

Email: [email protected]
Tel: 038 753 465
Tel: 043 588 700

Shevchenko e nis me humbje te Genoa, mposhtet nga Roma e Mourinhos

me 22 Nëntor 2021 ora 10:25

U Kopjua

Roma ka marrë tri pikë ndaj Genoas.

Skuadra e Romës ka shënuar ndaj Genoas, për tri pikë të reja në Serie A, shkruan Kosova.LIVE.

Andriy Shevchenko e ka nisur me humbje aventurën e tij në Serie A, duke drejtuar Genoan drejt një humbje 0:2 ndaj romakëve.

Takimi mes Genoa dhe Romës u vendos tek në 10 minutat e fundit, me golat e Afena-Gyan fillimisht në minutën e 82′, pastaj edhe në 90+2.

Dy golëshi i Gyan e çon Romën në kuotën e 22 pikëve për pozitën e pestë në tabelë, kurse Genoa tashmë e Shevchenkos numëron 9 pikë në pozitën e 18.