In Medias Res

Editoriale

Bashkohuni me ne në rrjetet sociale

Kosovalive SH.P.K.
Rruga Vicianum, 2/1 Arberi
10000 Prishtine
Kosovë

Email: [email protected]
Tel: 038 753 465
Tel: 043 588 700

Shikoni motin për nesër

me 23 Maj 2020 ora 18:20

U Kopjua

Megjithëse dita e sotme filloj me mot kryesisht të vranët dhe më të freskët, e paradite vende-vende pati edhe riga lokale shiu, kryesisht në veriperëndim të vendit, në fund të ditës temperaturat në disa stacione arritën deri në 21C dhe 22C. Në mbrëmje do të ketë kthjellime.

Dita e nesërme fillon me mot të ngrohtë, e nga mesdita kalimi i një fronti të ftohtë sjellë vransira, reshje lokale shiu dhe rënie të temperaturave për 8C deri 10C.

Vende-vende mundësi edhe për ndonjë bubullimë.

Java e ardhshme parashihet të mbajë me mot më të freskët dhe jostabil, e kohëpaskohe priten mundësi për të reshura shiu.

Temperaturat sipas stacioneve të IHMK-së, 23.05.2020, ora 16:00