Shikoni stuhinë e madhe të rërës në Dubai, qyteti “zhduket” në pluhur

09:51 / 17 Gusht 2022

U Kopjua

Disa ditë më parë Dubai u godit nga një stuhi e madhe rëre.

Autoritetet kombëtare kanë lëshuar paralajmërime, duke u bërë thirrje njerëzve të mbajnë maska ​​​​jashtë ose të qëndrojnë në shtëpi nëse munden.

Policia bëri thirrje për kujdes në trafik dhe disa avionë i devijuan fluturimet e tyre.

Një video që tregon fuqinë e natyrës po qarkullon në rrjetet sociale.

Videoja tregon një stuhi që vjen në distancë, dhe më pas papritmas qyteti “zhduket” në pluhur.