Bashkohuni me ne në rrjetet sociale

Kosovalive SH.P.K.
Rruga Vicianum, 2/1 Arberi
10000 Prishtine
Kosovë

Email: [email protected]
Tel: 038 753 465
Tel: 043 588 700

“Shpërthen” ndeshja Qipro – Kosova, super-aksion dhe super-gol nga “Dardanët”

me 2 Qershor 2022 ora 19:27

U Kopjua

Kanë kaluar rreth 70 minuta mes Qipros dhe Kosovës në kuadër të Ligës së Kombeve.

Kosova e ka shënuar golin e epërsisë në minutën e 65-të përmes Valon Berishës, i cili realizoi pas një super-aksioni.

Ndeshja e sotme është e vlefshme për grupin 2, Liga C.

Kjo sfidë po zhvillohet në stadiumin “AEK Arena” në Larnaca.

“Dardanët” e drejtuar nga Alain Giresse synojnë ta nisin me fitore kampanjën e re në këtë kompeticion.