In Medias Res

Editoriale

Bashkohuni me ne në rrjetet sociale

Kosovalive SH.P.K.
Rruga Vicianum, 2/1 Arberi
10000 Prishtine
Kosovë

Email: [email protected]
Tel: 038 753 465
Tel: 043 588 700

S’ndalet Ballkani, mposht edhe Arbërinë

me 16 Tetor 2020 ora 16:45

U Kopjua

Lideri i Superligës Ballkani ka arritur të mposhtë Arbërinë për të siguruar fitoren e pestë në sezonin e ri.

Skuadra e Ismet Munishit fitoi me rezultat 4:2 si mysafire, duke përmbysur rezultatin.

Sunaj Hasan ia dha epërsinë fillimisht Arbërisë në minutën e 35-të. Mirlind Daku barazoi rezultatin në minutën e 52-të.

Almir Kryeziu ia ktheu epërsinë Arbërisë në minutën e 67-të, ndërsa Armend Thaçi barazoi gjithçka shtatë gjashtë minuta pas tij.

Në minutën e 83-të, gjyqtari akordoi një penallti të dyshimtë për Ballkanin që mori epërsinë, me Mirlind Dakun që ishte i saktë nga 11-metërshi.

Në minutat shtesë, Ermal Krasniqi realizoi golin e fundit për fitoren e Ballkanit.

Ballkani tani ka 16 pikë pas gjashtë ndeshjeve dhe prin në tabelë. Arbëria është e treta me tetë pikë. Drita është e dyta me nëntë pikë, por me vetëm tri ndeshje të zhvilluara.