In Medias Res

Editoriale

Bashkohuni me ne në rrjetet sociale

Kosovalive SH.P.K.
Rruga Vicianum, 2/1 Arberi
10000 Prishtine
Kosovë

Email: [email protected]
Tel: 038 753 465
Tel: 043 588 700

Tërmeti godet Zelandën e Re, ja çfarë i ndodh kryeministres në konferencë Live

me 22 Tetor 2021 ora 08:56

U Kopjua

Një tërmet i fortë me magnitudë 5.6 i shkallës Rihter tronditi pak para orës 11 të mëngjesit të së premtes ( me orën lokale) teksa kryeministrja e vendit Jacinda Ardern po informonte gazetarët me të dhënat e fundit në vend për COVID-19.

Në momentin kur tëmeti goditi vendin Ardern humbi qetësinë por e rifitoi menjëherë duke iu drejtuar gazetarit me buzëqeshje:

Më falni për shpërqëndrimin, a do ta kishit problem ta përsërisni pyetjen?’

Deri më tani nuk është raportuar për dëme apo të lënduar dhe nuk është dhënë alarm për cunami.

NEW – 5.9 magnitude earthquake hits New Zealand midway through a COVID update by Prime Minister Jacinda Ardern.pic.twitter.com/pId7cIFB7J

— Disclose.tv (@disclosetv) October 21, 2021