In Medias Res

Editoriale

Bashkohuni me ne në rrjetet sociale

Kosovalive SH.P.K.
Rruga Vicianum, 2/1 Arberi
10000 Prishtine
Kosovë

Email: [email protected]
Tel: 038 753 465
Tel: 043 588 700

Thaçi i quan ‘llafe të çarshisë’ pretendimet e Kurtit për marrëveshje sekrete në mes Kosovës dhe Serbisë

me 21 Maj 2020 ora 22:18

U Kopjua

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaci, ka komentuar ‘marrëveshjen sekrete’ në mes Kosovës dhe Serbisë, të cilën kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, pretendon se ekziston.

Thaci tha se fjalët e Kurtit lidhur me të një marrëveshje sekrete në mes Kosovës dhe Serbisë janë lalfe të çarshisë, sepse diçka e tillë nuk ekziston.

“Pretendimet e Kurtit të një marrëveshje në mes Kosovës dhe Serbisë janë llafe të carshisë. S’ka takim sekret as marrëveshje. Gjithcka që është zhvilluar në Uashington, është treguar një vullnet për të vazdhuar dialogun”, është shprehur Thaci.

Tutje, Thaci akuzoi Kurtin se ia ka dorëzuar veriun Serbisë.

“Kryeministri Kurti ia ka dorëzuar Serbisë veriu dhe mundësinë që të shtrihet aty”, ka thënë Presidenti Thaci në Klan Kosovë.