In Medias Res

Editoriale

Bashkohuni me ne në rrjetet sociale

Kosovalive SH.P.K.
Rruga Vicianum, 2/1 Arberi
10000 Prishtine
Kosovë

Email: [email protected]
Tel: 038 753 465
Tel: 043 588 700

Thaçi: Nuk është i ri Kurti në politikë, na u ka pshtjellë nëpër këmbë qe 20 vjet

me 21 Maj 2020 ora 22:22

U Kopjua

Presidenti Hashim Thaçi sonte në Rubikon ka thënë se kryeministri në detyrë, Albin Kurti është i papjekur politikisht, duke e quajtur humbës të përhershëm, transmeton Periskopi.

Presidenti thotë se Kurti tash e 20 vite është përzier, por që cdoherë ka humbur zgjedhjet.

‘’ Na u ka përzi tash e 29 vite si humbës i zgjedhjeve. Nuk eshte i ri Kurti në politike, na u ka pshtjellë nëpër këmbë qe 20 vjet’’, ka thënë ai.

‘’Atij i mungon memoria insittucionale dhe i duhet pjekuri politike për të marrë përgjegjësi. Nuk mjafton vetëm fitorja’’/PERISKOPI/