In Medias Res

Editoriale

Bashkohuni me ne në rrjetet sociale

Kosovalive SH.P.K.
Rruga Vicianum, 2/1 Arberi
10000 Prishtine
Kosovë

Email: [email protected]
Tel: 038 753 465
Tel: 043 588 700

Thaçi vazhdon vizitat te familjarët e ish të masakruarve: Kësaj here në Poklek!

me 4 Korrik 2020 ora 20:30

U Kopjua

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, ditëve të fundit ka vizituar një numër të madh të familjeve që kanë humbur më të dashurit e tyre në luftën e fundit 1998-1999, shkuan IndeksOnline.

Kësaj radhe, Thaçi ka vizituar familjen Muqolli në Poklek të Drenasit, së cilës iu vranë dhe masakruan 40 anëtarë më 17 prill 1999.

“Në familjen Muqolli në Poklek të Drenasit, së cilës iu vranë dhe masakruan 40 anëtarë më 17 prill 1999. Gjaku i 54 martirëve të masakrës së Poklekut qëndron në themelet e lirisë dhe pavarësisë së Kosovës. Nderim dhe respekt i përjetshëm. HTH”, ka shkruar ai.