In Medias Res

Editoriale

Bashkohuni me ne në rrjetet sociale

Kosovalive SH.P.K.
Rruga Vicianum, 2/1 Arberi
10000 Prishtine
Kosovë

Email: [email protected]
Tel: 038 753 465
Tel: 043 588 700

Trajneri i Barcelonës: Jam i zhgënjyer

me 22 Shkurt 2021 ora 13:27

U Kopjua

Trajneri i Barcelonës, Ronald Koeman, është shprehur tejet i zhgënjyer me barazimin ndaj Cadiz.

Barcelona ishte në avantazh deri në min 90′ me golin e Lionel Messi, “Blaugranët” kishin nën kontroll të gjithë ndeshjen, ku dallohej edhe posedimi që kishin 89% dhe 21 raste para golit.

Cadiz kishte vetëm tre raste gjatë gjithë ndeshjes, dhe një gabim në zonë nga Lenglet i mundësoi atyre një penalti dhe të marrin një pikë nga ky duel.

Edhe trajneri i Barcelonës, Ronald Koeman, ishte i zhgënjyer me këtë rezultat, pasi Barça nuk mundi ta shfrytëzojë gabimin e Atleticos për të ngushtuar diferencën.

“Jam shumë i zhgënjyer, mund të humbim shanse tjera si kjo sot”, tha ai.

“Ende mendojmë se mund të bëjmë diçka, askush nuk ka ndeshje të lehta në këtë ligë”, shtoi ai.

“Penaltia ishte e dyshimtë, Lenglet nuk duhej të rrezikonte, nuk dua ta fajsoj askënd por ishte një problem ekipor”, tha Koeman.

“Liga nuk është më e komplikuar sot se më herët, është e njejta”, përfundoi Ronald Koeman