In Medias Res

Editoriale

Bashkohuni me ne në rrjetet sociale

Kosovalive SH.P.K.
Rruga Vicianum, 2/1 Arberi
10000 Prishtine
Kosovë

Email: [email protected]
Tel: 038 753 465
Tel: 043 588 700

Tyson Fury befason me deklaratën e tij: Pas boksit, unë do të jem i vetëm dhe i mërzitur.

me 6 Tetor 2021 ora 10:46

U Kopjua

Tyson Fury dhe Deontay Wilder janë gati për meçin e madh.

Dyshja përballen në një përplasje trilogjike historike të shtunën, me Fury duke kërkuar fitoren e tij të dytë kundër rivalit të tij të madh, përcjell Kosova.LIVE.

Fury e di se ai duhet të mbetet i fokusuar për të fituar meçin e e tretë, por ka befasuar me deklaratën e tij në lidhje me të ardhmen e tij pas pensionimit nga boksi.

“Është thjeshtë fakt asgjë tjetër. Jam boksier sepse nuk më shijon asgjë tjetër, nuk kam hobi të tjerë. Pas boksit, unë do jem i vetëm dhe mërzitur”.

“Kam provuar të shikojë kafshët, vozitje, mora licencën për armë, por asgjë nuk më kënaq”, tha ai.

Kujtojmë që karakteri i tij është shumë i veçantë dhe i fortë, në atë mënyrë ku madje kishte arritur që të kthehet në një jetë stabile pas përdorimit të substancave të palejuara që për një kohe të caktuar e kishin lënë jashtë aktivitetit.