In Medias Res

Editoriale

Bashkohuni me ne në rrjetet sociale

Kosovalive SH.P.K.
Rruga Vicianum, 2/1 Arberi
10000 Prishtine
Kosovë

Email: [email protected]
Tel: 038 753 465
Tel: 043 588 700

U sulmua me vezë në Prishtinë, vjen reagimi i Përparim Ramës

me 22 Korrik 2021 ora 20:37

U Kopjua

Kandidati për kryetar të Prishtinës nga LDK’ja, Përparim Rama, përmes një shkrimi në llogarinë e tij në facebook, ka reaguar rreth sulmit me vezë ndaj tij.

Rama është sulmuar me vezë nga persona të panjohur gjatë një mbledhjeje që po mbante në Kodrën e Trimave në Prishtinë. 

Rama ka thënë se ka të pakënaqur në qytetin tonë, mirëpo nuk ka vend për panik. 

Tutje, Rama premtoi se Prishtinës do t’i kthehet buzëqeshja e dashnia.

Më poshtë gjeni shkrimin e plotë: 

Takimet me banoret e Prishtines dhe diskutimet e lira e te hapura jane baze e lirise se shprehjes.

Ka shume te pakenaqur ne qytetin tone. Mirepo nuk ka vend per panike. 

Prishtines do t’i kthehet buzeqeshja e dashnia.