In Medias Res

Editoriale

Bashkohuni me ne në rrjetet sociale

Kosovalive SH.P.K.
Rruga Vicianum, 2/1 Arberi
10000 Prishtine
Kosovë

Email: [email protected]
Tel: 038 753 465
Tel: 043 588 700

Ulet ndjeshëm numri i viktimave dhe i të infektuarve në Maqedoninë e Veriut

me 3 Gusht 2020 ora 18:57

U Kopjua

Duket se situata nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut po shkon drejt stabilizimit.

Autoritetet maqedonase bëjnë me dije se gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën nga koronavirusi 3 persona, duke e çuar kështu numrin e vik timave në 500.

Sakaq, është ulur ndjeshmë dhe numri i të infektuarve. Gjatë ditës së fundit janë testuar 689 persona të dys huar si të infektuar me Covid-19, prej të cilëve kanë rezultuar pozitivë 74 prej tyre.

Në Shkup janë regjistruar 14 raste të reja, Kumanovë-8, Shtip-13, Strugë-1, Kavadar-3, Gostivar-22, Koçani-1, Berovë-3, Vinicë-4, Shën Nikollë-3, Kërçovë-2.

Kujtojmë që deri më tani në Maqedoni 500 persona e kanë humbur betejën me koronavirusin, nërsa numri i përgjithëm i të infektuarve ka shkuar në 11.128.