In Medias Res

Editoriale

Bashkohuni me ne në rrjetet sociale

Kosovalive SH.P.K.
Rruga Vicianum, 2/1 Arberi
10000 Prishtine
Kosovë

Email: [email protected]
Tel: 038 753 465
Tel: 043 588 700

Vdes babai i Khabibit, pas goditjes në tru dhe infektimit me Covid-19

me 3 Korrik 2020 ora 14:26

U Kopjua

Abdulmanap Nurmagomedov, babai i ylli të UFC-së Khabib, ka ndërruar jetë pas disa probleme serioze shëndetësore, të cilat iu përkeqësuan pas infektimit me virusin Covid-19.

Sipas mediumit rus Life, 57-vjeçari ka ndërruar jetë sot, e premte, pasi ishte ende duke u shëruar nga një goditje në tru dhe infektimit nga Covid-19, probleme këto për të cilat ishte shtruar në repartin e kujdesit intensiv në spital, transmeton Kosova.LIVE

Abdulmanap, i cili njihet si trajner legjendar në artet e përziera parciale, kishte qenë në gjendje të rëndë shëndetësore që nga muaji maj.

 Khabib kishte zbuluar në qershor se ai po e vizitonte babanë e vet në spitalin ushtarak në Moskë çdo ditë.

“Ai është në gjendje serioze, është në kujdes intensiv”, kishte thënë Khabib.