In Medias Res

Editoriale

Bashkohuni me ne në rrjetet sociale

Kosovalive SH.P.K.
Rruga Vicianum, 2/1 Arberi
10000 Prishtine
Kosovë

Email: [email protected]
Tel: 038 753 465
Tel: 043 588 700

Vdesin edhe 9 persona në Kosovë nga COVID-19

me 15 Gusht 2020 ora 15:11

A deceased COVID-19 patient is loaded into a waiting funeral home van outside Wyckoff Heights hospital in Bushwick, Brooklyn, Thursday, April 2nd, 2020. (Photo by B.A. Van Sise/NurPhoto via Getty Images)

U Kopjua

Gjatë 24 orëve të fundit, 9 persona në Kosovë kanë humbur betejën me koronavirus, shkruan Kosova.LIVE


IKSHPK njofton edhe për 145 raste të reja dhe 144 të shëruar.

Numri i rasteve ka disa ditë që ka filluar të bie, megjithatë numri i viktimave mbetet akoma alarmant.

Aktualisht janë 3.924 raste aktive me koronavirus në Kosovë.

Rastet e sotme pozitive janë nga: komuna Prishtinë 45 raste, komuna Mitrovicë 13 raste, komuna Pejë 10 raste, komuna Lipjan 8 raste, komuna Prizren 7 raste, komuna Ferizaj 7 raste, komuna Drenas 6 raste, komuna Gjilan 6 raste, komuna Skenderaj 6 raste, komuna Gjakovë 5 raste, komuna Malishevë 5 raste, komuna Vushtrri 5 raste, komuna Podujevë 4 raste, komuna Suharekë 4 raste, komuna Viti 4 raste, komuna Klinë 2 raste, komuna Obiliq 2 raste dhe me nga një rast komunat Kaçanik, Deçan, Fushë Kosovë, Han i Elezit, Rahovec dhe Shtime.