In Medias Res

Editoriale

Bashkohuni me ne në rrjetet sociale

Kosovalive SH.P.K.
Rruga Vicianum, 2/1 Arberi
10000 Prishtine
Kosovë

Email: [email protected]
Tel: 038 753 465
Tel: 043 588 700

Vedat Muriqi, futbollisti i parë në histori të Kosovës që arrinë 10 gola

me 16 Nëntor 2020 ora 18:00

U Kopjua

Sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi po kalon formë të mirë me ‘Dardanët’.

Ai realizoi 2 gola në 2 ndeshjet e fundit ndaj Shqipërisë dhe Sllovenisë.

Muriqi u bë lojtari i parë në histori të kombëtares sonë që arriti numër dy shifror të golave, 10.

26 vjeçari ka luajtur 25 ndeshje me ‘Dardanët’ që prej vitit 2016 kur debutoi.

Anëtari i Lazios, e la mbrapa Arbër Zenelin që për shumë muaj ishte golashënuesi më i mirë i Kosovës me 8 gola.