In Medias Res

Editoriale

Bashkohuni me ne në rrjetet sociale

Kosovalive SH.P.K.
Rruga Vicianum, 2/1 Arberi
10000 Prishtine
Kosovë

Email: [email protected]
Tel: 038 753 465
Tel: 043 588 700

Veteranët sot e dorëzojnë kërkesën në Kuvend për ndryshimin e ligjit të Speciales

me 14 Gusht 2020 ora 11:12

U Kopjua

Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK’së, përmes një komunikate për media kanë njoftuar se sot do të dorëzojnë në Kuvendin e Kosovës kërkesën për ndryshimin e ligjit për Gjykatën Speciale.


“Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së, sot më 14 gusht 2020, ora 15:00, Kuvendit të Kosovës do t’i bëjë dorëzimin e kërkesës për ndryshimin e ligjit për dhomat e specializuara të Gjykatës Speciale me seli në Hagë”, thuhet në njoftim.

OVL e UÇK’së në vazhdimësi kanë kundërshtuar Gjykatën Speciale, derisa kjo nismë e tyre vjen pas zhvillimeve të fundit dhe njoftimit të Prokurorit të Specializuar për aktakuzën ndaj Hashim Thaçit dhe Kadri Veselit.