In Medias Res

Editoriale

Bashkohuni me ne në rrjetet sociale

Kosovalive SH.P.K.
Rruga Vicianum, 2/1 Arberi
10000 Prishtine
Kosovë

Email: [email protected]
Tel: 038 753 465
Tel: 043 588 700

Veterani 100-vjeçar i Luftës së Dytë Botërore hidhet nga avioni për të festuar ditëlindjen

me 13 Maj 2022 ora 13:31

U Kopjua

Ramonde Sullivan bëri një hap të madh në ditëlindjen e saj të 100-të. Njëqindvjeçarja e lindur në Angli vendosi që donte të festonte ditëlindjen e saj historike me një parashutizëm mbi Port St. Lucie, Florida shkruan Kosova.LIVE.

VETERANI 100-VJEÇAR I LUFTËS SË DYTË Botërore. Vrapon me stafetë me stilolapsa.Asaj iu bashkua një instruktor profesionist i hedhjes me parashutë nga Skydive Sebastian, një kompani parashutash e vendosur në Indian River County të Floridës – e cila është rreth 45 milje në veri të qytetit port.

Raymode Sullivan chose to skydive for her 100th birthday. A professional instructor from Skydive Sebastian helped her complete that milestone goal over Port St. Lucie, Florida.

Kërcimi i dyfishtë i Sullivan u kap në film nga ekipi profesionist i parashutës dhe tregon se çifti bie në një distancë të konsiderueshme përpara se të vendosej një parashutë.

Bregdeti i Atlantikut mund të shihet nga pika e rënies së Floridës jugore. “Kam bërë shumë gjëra në 100 vjet, kështu që mendova se duhet t’i bëj sa të mundem,” tha Sullivan, sipas Newsflash.

Thuhet se ajo e përshkroi përvojën si “të frikshme”, por ajo e vuri në pah pasi erdhi me festimin e ditëlindjes dy vjet më parë./Kosova.LIVE.

https://www.timesnownews.com/viral/world-war-ii-nurse-turns-100-goes-skydiving-to-celebrate-birthday-watch-article-91331668