In Medias Res

Editoriale

Bashkohuni me ne në rrjetet sociale

Kosovalive SH.P.K.
Rruga Vicianum, 2/1 Arberi
10000 Prishtine
Kosovë

Email: [email protected]
Tel: 038 753 465
Tel: 043 588 700

Vjosa Osmani ende vazhdon ta quajë Albin Kurtin kryeministër

me 4 Korrik 2020 ora 09:55

U Kopjua

Më 2 korrik të vitit 1990, me deklaratën kushtetuese te shkallët e Kuvendit, u bë shpallja e republikës së parë të Kosovës. 


Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani, dhe kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, për nder të kësaj dite, u bënë bashkë në një aktivitet, shkruan Kosova.LIVE

Ata kanë mbajtur takim me delegatët e Deklaratës Kushtetuese të 2 Korrikut.

Në një video të shkëputur nga ky tubim shihet momenti kur Vjosa Osmani e quan Albin Kurtin kryeministër.