In Medias Res

Editoriale

Bashkohuni me ne në rrjetet sociale

Kosovalive SH.P.K.
Rruga Vicianum, 2/1 Arberi
10000 Prishtine
Kosovë

Email: [email protected]
Tel: 038 753 465
Tel: 043 588 700

Vuçiq thërret konferencë, flet për zgjedhjet në Kosovë dhe vizitën e Lajçakut

me 23 Shkurt 2021 ora 11:57

U Kopjua

Presidenti i Serbisë, njëherësh kryetar i Partisë Progresive Serbe, Aleksandër Vuçiq pritet që pasditen e sotme të thërrasë një konferencë shtypi.

Gazeta beogradase, “Novosti”, shkruan se pas mbledhjes së partisë SNS-ja, e Vuçiqit, do të flasë për situatën aktuale politike në vend dhe rajon.

Theks i veçantë i konferencës do të jetë situata në Republikën e Kosovës, transmeton Kosova.LIVE

Vuçiqi do t’u flasë mediave për zgjedhjet në Kosovë dhe vizitën që pritet ta ketë i dërguari special për dialogun midis Beogradit dhe Prishtinës, Miroslav Lajçak./Kosova.LIVE/