Bashkohuni me ne në rrjetet sociale

Kosovalive SH.P.K.
Rruga Vicianum, 2/1 Arberi
10000 Prishtine
Kosovë

Email: [email protected]
Tel: 038 753 465
Tel: 043 588 700

Ylli i katalanasve injoron PSG-në: Përjetësisht te… Barcelona!

me 31 Maj 2022 ora 10:31

U Kopjua

Ylli i Barcelonës, Ansu Fati, është betuar për besnikëri të përjetshme ndaj klubit, ndërsa hodhi poshtë interesimin nga PSG-ja dhe komentoi se si ishte të trashëgoje fanellën me numrin 10 nga Lionel Mesi.

Adoleshenti sapo ka përfunduar një tjetër sezon të mbushur me lëndime me katalanasit dhe do të fillojë në 2022/2023 me një mandat të plotë nën drejtimin e Ksavi Hernandezit.

Duke lidhur një kontratë të gjatë me një klauzolë lirimi prej 1 miliardë eurosh (1.16 miliardë dollarë) deri në vitin 2027 në vjeshtën e vitit të kaluar, 19-vjeçari ka zbuluar se ai planifikon të jetë në “Camp Nou” gjatë gjithë karrierës së tij dhe pretendoi se nuk ishte në dijeni të interesit nga skuadra si Parisi.

“Është e qartë në kokën time, shpresoj të kaloj gjithë karrierën time këtu”.

Sa i përket trashëgimisë së fanellës ikonë 10 të Mesit kur lojtari më i madh i klubit të të gjitha kohërave shkoi te PSG-ja në një transferim të lirë verën e kaluar, Fati shpjegoi se si numri 17 ishte përgatitur fillimisht për të. “Ishte vendimi i klubit”.