In Medias Res

Editoriale

Bashkohuni me ne në rrjetet sociale

Kosovalive SH.P.K.
Rruga Vicianum, 2/1 Arberi
10000 Prishtine
Kosovë

Email: [email protected]
Tel: 038 753 465
Tel: 043 588 700

Zemaj: S’ka njëherë lirim të masave, të votohet Ligji për Rimëkëmbjen Ekonomike

me 22 Shtator 2020 ora 17:54

U Kopjua

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka folur para gazetarëve pas përfundimit të takimit të Komitetit për koordinimin dhe vlerësimin e situatës emergjente me pandeminë, raporton Ekonomia Online.

Zemaj ka thënë se lirimi i masave do të bëhet në bazë të vlerësimit të situatës.

Ai u ku ka bërë edhe thirrje deputetëve që të votohet ligji për Rimëkëmbjen Ekonomike.

Mes tjerash Zemaj ka thënë se nuk duhet të lëshohemi menjëherë në masa, edhe pse në vendin tonë situata është më e mirë se vendet e rajonit.