In Medias Res

Editoriale

Bashkohuni me ne në rrjetet sociale

Kosovalive SH.P.K.
Rruga Vicianum, 2/1 Arberi
10000 Prishtine
Kosovë

Email: [email protected]
Tel: 038 753 465
Tel: 043 588 700

Zyrtare: Juventus-Inter luhet të dielën

me 5 Mars 2020 ora 19:28

U Kopjua

Edhe zyrtarisht, derbi mes Juventusit e Interit është vendosur të luhet të dielën.

Jo në maj siç ishte paraparë, por këtë të diele, me 8 mars do të luhet ndeshja e anuluar javën e kaluar për shkak të koronavirusit, mes Juventusit dhe Interit, raporton Kosova.LIVE

Në Itali tashmë, për shkak të paniku nga koronavirusi, të gjitha ndeshjet do të luhen pa tifozë deri të paktën në fillim të muajit prill.

Raportohet se këtë javë s’do të luhen ndeshjet e xhiros së ardhshme, por gjitha ato që janë shtyrë javën e kaluar, edhe ajo mes Milanit dhe Genoas.

Java 26

E diele 8 Mars

Parma-SPAL (12.30 GMT)

Milan-Genoa dhe Sampdoria-Verona (15.00 GMT)

Udinese-Fiorentina (18.00 GMT)

Juventus-Inter (20.45 GMT)

E hëne 9 Mars

Sassuolo-Brescia (18.30 GMT)