In Medias Res

Editoriale

Bashkohuni me ne në rrjetet sociale

Kosovalive SH.P.K.
Rruga Vicianum, 2/1 Arberi
10000 Prishtine
Kosovë

Email: [email protected]
Tel: 038 753 465
Tel: 043 588 700

Zyrtarizohet kalimi i Hakimit te Interi

me 2 Korrik 2020 ora 18:53

U Kopjua

Interi i Milanos ka arritur marrëveshje me Real Madridin për të nënshkruar me mbrojtësin nga Maroku, Achraf Hakimi. Këtë e ka bërë të ditur klubi i madh spanjoll të enjten.

Hakimi 21-vjeçar ka kaluar shkallët te Real Madridi, pasi i ishte bashkuar akademisë së këtij klubi në vitin 2006. Ai dy vjetët e fundit i kaloi huazim te Borussia Dortmundi.

Ana financiare e marrëveshjes nuk është zbuluar, por mediat italiane kanë raportuar se Interi do të paguajë 40 milionë euro.

“Klubi dëshiron të falënderojë Achrafin për shumë vjetët e dedikimit, profesionalizimit dhe qasjes shembullore, që kur i është bashkuar akademisë sonë në vitin 2006. Real Madridi i dëshiron atij çdo të mirë në kapitullin e ri”, thuhet në komunikatë të Realit.